2019.09.06 Vilniaus rajono amatininkai dalyvavo viduramžių šventėje Polocke

Mokslo ir inovacijų skyriaus informacija

Š. m. rugpjūčio 30 - rugsėjo 1 dienomis Vilniaus rajono amatininkai ir Rudaminos daugiafunkcinio kultūros centro Buivydiškių skyriaus etnografinis ansamblis „Verdenė” dalyvavo tarptautiniame festivalyje „Kelias nuo vikingų iki graikų”, kuris vyko Baltarusijos seniausiame mieste Polocke. Festivalis skirtas Baltarusijos, Latvijos ir Lietuvos viduramžių istoriniam ir kultūriniam paveldui, seniesiems amatams populiarinti, turizmui vystyti. Tris dienas vykusiame festivalyje Vilniaus rajono amatininkai demonstravo tradicinius amatus: akmens apdirbimo amatą pristatė Robertas Strazdas, juostų pynimą, žaislininkystę ir vaikų žaidimus – Jurgita Kaščiukaitė-Kutkienė.  Ansamblis „Verdenė” pristatė senovines lietuvių sutartines bei dainas. „Verdenės” parengtas repertuaras puikiai įsiliejo į viduramžių šventės tematiką. Ankstų sekmadienio rytą folkloro ansambliai, dalyvaujantys viduramžių festivalyje sveikino saulę dainuodami senovinėse valtyse, kurios plaukė Dvinos upe.  Tris dienas trukusi išvyka buvo pilna gerų įspūdžių, kupina naujų pažinčių ir suteikė galimybę susipažinti su tradicinių amatų puoselėtojais iš Latvijos, Baltarusijos ir Rokiškio. Dalyvavimas turiningoje festivalio programoje priartino festivalio dalyviams turtingąją Polocko istoriją – neatskiriamą Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorijos dalį. 

 

Festivalis buvo suorganizuotas kaip viena iš projekto „Atraskime regionų šaknis iš naujo“, įgyvendinamo pagal Europos kaimynystės priemonės Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos bendradarbiavimo per sieną programos veiklų. Projektas orientuotas į nematerialaus kultūros paveldo, kuris apima tradicijas, tradicinius amatus, įgūdžius, folklorą, puoselėjimą ir išsaugojimą. Lietuvos, Latvijos ir Baltarusijos organizacijos susitelkė bendrai kultūrinei veiklai, iš pirmo žvilgsnio dažnai nematomų vietinio kultūros paveldo vertybių atradimui ir sklaidai.

 

Projekto partneriai: pareiškėjas – Žiemgalės planavimo regionas (Latvijos Respublika); Polocko rajono vykdomojo komiteto Švietimo, sporto ir turizmo skyrius (Baltarusijos Respublika); Vilniaus rajono savivaldybės administracija (Lietuvos Respublika); Neretos savivaldybė (Latvijos Respublika); Jekabpilio miesto savivaldybė (Latvijos Respublika); Rokiškio krašto muziejus (Lietuvos Respublika).