Naujienos

A. Šileikos drožinėtų prieverpsčių paroda Antazavės dvare

2024.02.28

Pirmąją pavasario dieną kviečiame jus į Albino Šileikos drožinėtų prieverpsčių parodos atidarymą!

Atidarymo metu turėsime galimybę ne tik susipažinti su autoriumi ir jo mylima veikla, bet ir prie šiltos arbatos puodelio pasimokyti drožybos amato kartu. Kupini širdies Albino darbai pasakiškai papuošė mūsų amatų centrą, tad kviečiame apsilankyti, pamatyti ir puoselėti amatą kartu!

Parodos atidarymas kovo 1 d. (penktadienis), 18 val. Amatų centre Antazavės dvare, Dvaro g. 17, Antazavė.

Paroda veiks nuo kovo 1 d. iki balandžio 5 d.

Apie autorių:

Albinas Šileika, gimęs 1973 m., gyvena Utenos r., Antalgės k. Mokėsi Lietuvos Policijos Akademijoje, dirba Policijos Departamente. Lietuvos Tautodailininkų sąjungos bendrijos narys.

Nuo 10 metų pradėjo mokytis drožybos amato. Mokyklą baigė Vilniuje, po to Vilniaus fabrike  „Ąžuolas“ fabrike įgijo staliaus specialybę, o Balbieriškio žemės ūkio mokykloje – žemės ūkio mašinų technologo specialybę. Po mokslų tarnavo Lietuvos kariuomenėje, grįžęs įstojo į Vilniaus Policijos Akademiją. Po studijų įsidarbino Utenos apsk. Vyriausiame policijos komisariate.

  1. Šileika yra Utenos r. tautodailininkas. Sukūręs 2200 vienetų iš medžio verpsčių-prieverpsčių, 150 vnt. rankšluostinių, kolekcijoje turi 220 vnt. darbų, kurie keliauja po parodas Lietuvoje, JAV, ir kt., jų būta 138, pravedęs 165 edukacinius užsiėmimus vaikams ir suaugusiems.

2016 m. vasario 16 d. Utenos r. savivaldybė A.Šileikai įteikė kultūros premiją „Už kultūros puoselėjimą Utenoje, Lietuvoje. 2016 m.”. Lietuvos žemės ūkio ministerija A.Šileikos drožinius prieverpstes, rankšluostines sertifikavo tautiniu paveldu. 2016 m. Lietuvos žemės ūkio ministerija A. Šileiką atestavo tradicinių amatų meistru.

„Medžio drožyba – tai senas amatas ir tik nuo mūsų pačių priklauso, kiek mes galime tęsti senąsias tradicijas, išlaikant tautinį paveldą bei jo autentiškumą. O pati kūryba – tai atgaiva sielai ir senųjų amatų puoselėjimas“, – teigia Albinas.

  1. Šileikos darbų yra įsigiję kaimo turizmo sodybos, draugai, pažįstami, įmonės, užsieniečiai. Daug darbų iškeliavę į JAV, Autraliją, Japoniją, Kiniją, Rusiją, Baltarusiją, Lenkiją, Vokietiją, Didžiają Britaniją, Belgiją, Austriją, Portugaliją, Argentiną, Izraelį, Ukrainą, Kanadą, Estiją, Švediją, Norvegiją, Ispaniją, Prancūziją, Graikiją, Italiją, Airiją, Kiprą, Kazachstaną, Turkiją.

Prieverpstė – tai natūralaus medžio pagaminta ratelio sudėtinė dalis. Prie jos būdavo pritvirtinama verpiamos vilnos ar linų kuodelis. Prieverpstė visuomet būdavo puošiama įmantriais bei įvairiais raižinių motyvais. Šiais laikais prieverpstė tapo solidaus bei išskirtinio namų interjero dalis, o taip pat unikali dovana išrinktajai, draugui, verslo partneriui arba unikalus rankų darbo suvenyras iš Lietuvos užsienyje gyvenantiems draugams, užsienio svečiams.

Daugiau A. Šileikos kūrybos rasite svetainėje www.sileikosprieverpstes.lt