Naujienos

KALĖDINĖ MUGĖ „ĮKVĖPK! KALĖDOS!“, SKIRTA TAUTODAILĖS METAMS PROGRAMA

2020.12.09

2020 m. gruodžio 12 d. 18.00 val.

Renginio tiesioginė transliacija suplanuota 2020 m. gruodžio 12 d. 18.00-20.00 val.

Programa sudaro iš anksto parengtų vaizdo formato edukacinių ekskursijų ciklas, skirtas Tautodailės metams. Tikslas yra pristatyti lietuviškas tradicijas Lietuvoje ir Amerikoje.

Programos metu bus pristatytos tradicijos, persipynusias su krikščionybe, papasakosime apie neįkainojamą medinį bažnyčios paveldą, pakalbėsime apie išskirtinį Kretingos bruožą – juk Kretingoje dirbo ir tebedirba ne vienas medžio drožėjas, miestas gausiai papuoštas medinėmis skulptūromis.

Supažindinsime su Žemaitijos kraštui būdingo Kryždirbystės ir kryžių simbolikos reiškiniu, įtrauktu į UNESCO Reprezentatyvųjį žmonijos nematerialaus kultūros paveldo sąrašą. Pristatysime interaktyvų lankytinų vietų maršrutą, apimantį Darbėnų krašto (Kretingos rajonas) Darataičių ir Daubėnų senkapius.

Pasaulio lietuvių centras rengia ir pristatys vaizdo siužetus apie tautodailės puoselėjimą išeivijoje. Pristatys centro muziejuje saugomus kretingiškių tautodailininkų (medžio drožėjų) darbus.

Menininkė Rasos Statkuvienės, sertifikuojamo tautinio paveldo produkto (škaplieriaus) kūrėjos vaizdo edukacija – kūrybinės dirbtuvės, kaip pasigaminti škaplierankę.

Na ir pabaigai – interaktyvios parodos „Balta pasaka“ pristatymas. Režisierius Algimantas Verbutas įgarsino Salomėjos Nėries kūrinį „Senelės pasaka“.

Kretingos dvaro rūmų istorinė veranda tapo balta pasaka. Lankytojai pro įstiklintus verandos langus galės išvysti baltai pasipuošusią eglę, žibintų jūrą, įvairius karpinius, kurie puošia langus, o personažai nukelia į pasakų karalystę. Reginys užburia ir didelius, ir mažus – kalėdinė muzika ir įspūdingas apšvietimas sukuria nepakartojamą atmosferą. Dėl karantino parodą įstiklintoje verandoje lankytojai galės apžiūrėti tik iš lauko nuo 17 iki 21 valandos. Paroda bus eksponuojama iki Trijų karalių šventės.