Naujienos

Kvietimas į metinę tautinio paveldo konferenciją Kuršėnuose

2023.11.07

Sėkmingiausiai dirbančių tradicinių amatininkų ir amatų centro iškilmingas apdovanojimas jau gruodžio 1 d.  metinėje tautinio paveldo konferencijoje „Tautinio paveldo produktų apsauga, kūrimas, realizavimas ir populiarinimas“. Šiais metais renginys vyks Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, Kuršėnuose.

VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra kartu su Žemės ūkio ministerija gruodžio 1 d. kviečia susiburti visos Lietuvos amatininkus ir kartu aptarti, padiskutuoti ir pasidalinti sava patirtimi konferencijoje, ieškant geriausių sprendimų išsaugant Lietuvos tautinį paveldą. Konferencijos metu bus apdovanojami sėkmingiausiai dirbantys tradiciniai amatininkai ir tradicinių amatų centras.

Šiaulių raj. savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centro vadovė Birutė Poškienė konferencijos dalyvius kvies apžiūrėti ir susipažinti su tradiciniu amatų centru bei Kuršėnų dvaro rūmais. Šių metų konferencijos moderatorius – Edvardas Kubilius, LRT Radijo naujienų tarnybos laidų vedėjas.

Konferencijoje išgirsite pranešimą tema „Prūsija, Mažoji Lietuva, Klaipėdos kraštas ir etninė – kultūrinė integracija į Lietuvą“, kuri skirta paminėti Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 100-mečiui. Pranešimą pristatys Šilutės turizmo informacinio centro direktorė Agnė Abramovičienė.

Birutė Poškienė papasakos apie Kuršėnus – Lietuvos puodžių sostinę. Meninėje dalyje, liūdėti neleis skrabalų muzikos atlikėjas Eimantas Aušbikavičius. Išankstinė registracija į renginį būtina. Registruotis į konferenciją galite jau dabar iki lapkričio 30 d., 16val.

Registracija: https://forms.office.com/e/s5f0uLs1tj

Konferencijos darbotvarkė

Kontaktinis asmuo:
Viešosios įstaigos Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūros Verslumo skatinimo ir tautinio paveldo skyriaus specialistė Kristina Puodžiuvelė, tel. +37066350045, el. paštas k.puodziuvele@litfood.lt
arba skyriaus vedėjas Paulius Uleckas, tel. +37061179660, el. paštas p.uleckas@litfood.lt