Naujienos

Metinė konferencija „Tautinio paveldo produktų apsauga, kūrimas, realizavimas ir populiarinimas“

2021.11.30

Sėkmingiausiai dirbančių tradicinių amatininkų ir amatų centro iškilmingas apdovanojimas jau gruodžio 10 d.  metinėje tautinio paveldo konferencijoje „Tautinio paveldo produktų apsauga, kūrimas, realizavimas ir populiarinimas“. Šiais metais renginys įvyks jaukiame Platelių dvaro sodybos tradicinių amatų centre, iš kur tiesioginė transliacija internetu Jus pasieks kiekviename Lietuvos kampelyje.

VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra kartu su Žemės ūkio ministerija gruodžio 10 d. kviečia susiburti ir kartu dalyvauti šventinėje popietėje nuo 12 valandos.

„Pernai karantinui sutrukdžius rengti metinę tautinio paveldo konferenciją, šiais metais renkamės saugesnį variantą – profesionalią transliaciją internetu. Tokia renginio forma pasirinkta dėl augančio susirgimų skaičiaus, bandant išlikti saugiais ir sveikais. Todėl į Platelių dvaro sodybos tradicinių amatų centrą pakvietėme tik kandidatus laimėti, vertinimo komisijos atstovus bei sveikintojus, neskaitant profesionaliai transliacijai reikalingą personalą, – sako renginio organizatoriai. – Visus konferencijos dalyvius kviečiame stebėti ir dalyvauti per nuotolį.

Konferencijos metu bus apdovanojami sėkmingiausiai dirbantys tradiciniai amatininkai ir tradicinių amatų centras; pranešimus apie muziejų vaidmenį puoselėjant tautinį paveldą skaitys Lietuvos liaudies buities muziejaus direktorė, Gita Šapranauskaitė.; Dr. Rimantas Astrauskas, Vytauto Didžiojo Universiteto ir Muzikos bei teatro akademijų docentas pristatys tautinio paveldo iššūkius moderniame pasaulyje ir Lietuvoje; lauks ir kiti pranešimai bei diskusijos. Diskutuoti bus galima ir internetu tiesiogiai komentuojant.

Tiesioginė transliacija neleis nuobodžiauti: dalyvius kviesime į nuotolinę ekskursiją po amatų centrą. Ją ves ir įdomiausias istorijas papasakos Aldona Kuprelytė, Žemaitijos nacionalinio parko Gamtos ir kultūros paveldo vyr. specialistė.

Renginį ves charizmatiškoji Zita Kelmickaitė!

Konferencijos programa

Prašome registruotis į konferenciją ne vėliau kaip iki 2021 m. gruodžio 9 d., 16 val. Registracijos forma

Kontaktinis asmuo: Viešosios įstaigos Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūros Verslumo skatinimo ir tautinio paveldo skyriaus specialistė Samanta Kazlauskaitė, tel. +37066350045, el. paštas s.kazlauskaite@litfood.lt

Pastaba: Renginys bus transliuojamas tiesiogiai internetu, maloniai lauksime prisijungiant!