Naujienos

Rasos Dubakienės–Stankutės ir Onos Dubakaitės šiaudinių sodų ir žvaigždžių paroda „Sodų žvaigždynai“.

2024.04.09

Kviečiame apsilankyti Antazavės dvare amatų centre ir pamatyti Rasos Dubakienės – Stankutės ir Onos Dubakaitės šiaudinių sodų ir žvaigždžių paroda „Sodų žvaigždynai“. Paroda veiks nuo balandžio 8 d. iki birželio 9 d.

Rasa Dubakienė

Šiaudinių sodų rišėja, sertifikuota tradicinė amatininkė, tautodailininkė. Gimusi 1960 m. Kaune, šiuo metu gyvena Vilniuje.

„Pirmą kartą šiaudinį sodą pamačiau vaikystėje kupiškėnų vestuvių vaidinime, kuriame dalyvavo mano močiutė. Tada dar nežinojau jo sakralumo prasmės, tačiau vėliau ėmiau pastebėti ir kitur šiaudinius sodus – liaudies buities muziejuje Rumšiškėse, dailininkų paveiksluose. Besimokydama floristikos, susipažinau su šiaudinio sodo Lietuvoje istorija ir kūrimo principu. Tačiau man buvo mažai informacijos ir tada atradau Etninės kultūros centrą ir sudalyvavau tarptautinės sodų rišimo stovyklos šiaudinių sodų rišimo mokymuose “Sodo rėda”. 2017 metai yra mano kūrybinis „šiaudinis“ startas. Nuo to laiko gyvenu šiadinių sodų pynimo gyvenimą, kiekviena diena – su rugiais, ištisus metus. Siekdama autentikos rugius auginu, juos nupjaunu, džiovinu, sukarpau šiaudus ir vėl „sodinu“ t.y. pinu jau dangaus sodą. Šiandien mano auginami sodai, surištos šiaudinės žvaigždės ir šiaudiniai eglutės žaisliukai yra sertifikuoti tautinio paveldo produktai.“

Lauksime atvykstant!

Deimantė Maciūtė, Antazavės dvaro amatų centro muziejininkė