Naujienos

Šiaudinių sodų rišimo edukaciniai užsiėmimai

2022.07.12

Sertifikuota tradicinių amatų meistrė Jurgita Treinytė kviečia į nemokamus edukacinius užsiėmimus norinčius išmokti šiaudinių sodų ir kitų šiaudinukų rišimo amato. Užsiėmimų metu dalyviai galės pabandyti susirišti ir šiaudinį sodą.

Šiaudinis sodas nuo seno ne tik dekoratyvus, skirtas namų puošybai, bet ir sakralus, neatsiejamas lietuvių tradicinių vestuvių atributas, turintis mitologinę simboliką. Mažais šiaudiniais sodeliais puošti kūdikių lopšiai, Kalėdų eglutės, šiaudinėmis žvaigždėmis – namų langai.  

Paklausyti pasakojimo, kokios medžiagos tinka rišti sodams, kaip paruošti šiaudus, kokių priemonių reikia sodui suverti, kokios būna sodų formos, apžvelgti sodų reikšmę Lietuvoje ir pasaulyje, taip pat stebėti šiaudinių sodų gimimą galima amato demonstravimo metu š. m. rugpjūčio 15 d. Šiaulių botanikos sode, Žolinių šventėje 12.00–16.00 val. kartu su tautodailininke, sertifikuota amatininke, meistre Jurgita Treinyte iš Kaišiadorių (plačiau apie tautodailininkę Virtuali paroda „Jorės Jurgitos Treinytės kūrybos pasaulis“ | Kaišiadorių viešoji biblioteka (kaisiadoriuvb.lt).

Edukaciniai užsiėmimai vyks:

XIX Tarptautinėje tradicinių šokių stovykla
Lekėčių mokyklos daugiafunkcis centras, Pušyno g. 8, Lekėčiai, Šakių r.
Rugpjūčio 4, 5, 6, 7 d. 10.00–17.00 val.;

Kaišiadorių r. savivaldybės viešoji biblioteka, vaikų skyrius, Gedimino g. 69, Kaišiadorys
Rugpjūčio 16 d., užsiėmimų pradžia 11.00 val.

Informacija susidomėjusiems:
Tel. Nr. 8 67098178
El. paštas jurgita.treinyte@gmail.com